» » "Еліта-центр" по-херсонськи

"Еліта-центр" по-херсонськи

Автор: Журналіст від 1-04-2017, 09:30
 
 
  У Херсоні спливли афери відомої будівельної компанії «Херсонбуд», де за типом історії зі столичним «Еліта-центром» люди вклали гроші в нерухомість, що будується, а в підсумку залишаються і без житла, і без коштів ...
 
Рекламна замануха на Чорноморській

  «Зробіть перший крок на шляху до поліпшення свого життя прямо зараз! Станьте щасливим володарем відмінної квартири ... »далі - контактні номери телефонів, за якими, власне, і повинні допомогти« стати щасливим ». Це уривок з реклами на сайті, яка закликає херсонців купувати нерухомість в житловому комплексі «Чорноморський». Аналогічна реклама розміщена і на сайті ПАТ «Херсонбуд»
Якщо вірити яскравому «промо», то на вул. Чорноморській 6 в Херсоні тільки почалися роботи по реконструкції старої добротної 4-поверхівки під комфортний, найсучасніший комплекс із зручним плануванням квартир. А й справді, за даною адресою розташована «сталінка» - колишній гуртожиток з товстими стінами і високими стелями (в ті часи будували на совість), так що не важко припустити, який вид отримає майстерно перероблений будинок. Втім, все це не більше, ніж сентименти, в реальності ситуація кардинально протилежна.
 
Нічого не віщувало біди

  До редакції ПІК звернулися схвильовані власники ще недобудованого житла. Люди впевнені: їх обдурили, гроші за квартири взяли, а ось вводити будинок в експлуатацію, судячи з усього, ніхто не збирається!

  Про свій сумний досвід повідала Наталія (імена людей, які вважають себе постраждалими в цій історії, зі зрозумілих причин, змінені). У будинок за адресою Чорноморська, 6 вже майже три роки як мала вселитися молода сім'я з маленькою дитиною. У 2014-му році пара вирішила вкласти гроші в придбання нерухомості - їх дуже приваблювали умови пропонованого договору з «Херсонбуд». Головне, що забудовник гарантував комфортне житло за дуже вигідною ціною.

  - За однокімнатну квартиру в 36,6 квадратів ми заплатили 17 тисяч доларів. У той час курс постійно зростав, і ми, зібравши гроші в гривнях, раптом зрозуміли, що взагалі можемо залишитися без нічого і що заощадження потрібно терміново кудись вкладати. Були оголошення на інтернет-сайті про продаж квартир на Чорноморській. Ми підійшли спочатку до охоронця, який в будинку, де ведеться будівництво, знаходився постійно, дізналися у нього контакти менеджера, зателефонували, зустрілися. Нас провели по дому і ми якось дуже швидко вибрали квартиру. Ніщо не викликало підозр, - розповіла жінка.

  Підозри з'явилися, коли ні до нового 2015 року, ні до наступного року диво-комплекс не здали.
 
  А ось, що розповіла херсонка Інна - ще одна постраждала від фірми «Херсонбуд», очолює яку відома в місті людина, член виконкому міськради - Олександр Сандік:

  - У нас повинна бути двокімнатна квартира на четвертому поверсі. Купили ми її в травні 2013 року. Ми часто буваємо в цьому районі і побачили, що почалося будівництво. Коли ми купували квартиру, там вже стояли металопластикові вікна, наче ж все будувалося. І тільки потім, коли будинок не здався в обіцяний термін, ми придивилися: нічого ж не робиться, весь 14-й рік будинок просто простояв, потім вони почали робити абияк фасад. Коли в черговий раз ми знову прийшли до Сандіка Олександра Борисовича, нам сказали - ми здамо спочатку перший під'їзд, потім третій, а наш, другий, там шов йде по середині, ось в ньому поки проблема. Але ж перший і третій під'їзд теж не здали! Ми заплатили 34 тис. доларів, це з індивідуальним опаленням, яке вони обіцяли провести. Чоловік-моряк, його по вісім місяців, до року немає вдома, ми збирали ці гроші, щоб купити дочці квартиру (вона якраз закінчувала школу). Ну ось, дівчина вже інститут закінчує, а квартири все нема !!!

  Один в один історія у подруги Інни: теж чоловік-моряк, теж квартира для дочки, теж Чорноморська, 6, теж договір з «Херсонбуд» ... І це ще не всі потерпілі фірми «Херсонбуд», просто ті, з ким вдалося поспілкуватися журналістові. За словами людей, вони не раз приходили в офіс до Олександра Сандіка, щоб почути відповідь на єдине питання: коли? Але херсонський «зодчий» лише вбивав спокоєм: «Що ви хвилюєтеся? Всім я побудував, люди живуть щасливо, і вам побудую ».

  - Я говорю, будемо в прокуратуру писати. А він мені - ну пишіть! Куди хочете, туди і пишіть !, - обурюється одна з постраждалих.
 
У чому суть справи по дому «Херсонбуду»

  Ми спробували розібратися в цій явно темній будівельній історії, і ось, що вдалося дізнатися. 31 грудня 2010-го ПАТ «Марфін Банк» і ВАТ Проектно-будівельна фірма «Херсонбуд» підписують договір фінансового лізингу нерухомого майна. Згідно угоди банк передає в лізинг будівельному підприємству нерухомість за адресою Чорноморська, 6 в Херсоні, з тим, щоб той реконструював колишній гуртожиток під житловий будинок, а квартири в ньому продав, на умовах - велика частина прибутку «Марфін Банку», залишок - підряднику. Реконструкція передбачена на 2-4 поверхах будинку. Всього мова йде про 54-и квартири. І за умовами договору банк повинен отримувати свою частину суми за фактом продажу кожної квартири в чітко прописані терміни. Так ось, як вдалося дізнатися з компетентних, хоч і неофіційних джерел, на сьогодні на продаж за адресою Чорноморка, 6 виставлені всього дві квартири, решта давно продані, при цьому продавалися не власне квартири за нотаріальним договором, а майнові права на них в простій письмовій формі (при тому, що будинок не добудований).

  Далі - більше: в «Марфін Банку», власника гуртожитку, що виступив замовником будівельних послуг, знають лише про 11-ть квартир в житловому комплексі «Чорноморський», бо гроші за 41-у успішно продану квартиру просто зникли! Підрядник чи заборгував замовнику 16 (!) Мільйонів гривень, то чи «кинув» його на цю суму ... А взагалі, все набагато складніше: за документами продажем квартир займається інша фірма, так як майнові права на нерухомість по Чорноморській, гендиректор ВАТ « Херсонбуд »продав такий собі фірмі« РВК ». Що цікаво, дана юрособа зареєстрована за тією ж адресою, що і компанія «Херсонбуд» - вул. Кірова, 24, та й засновником її є все той же Сандік О.Б. Що ж виходить - житловий комплекс «Чорноморський» шановний Олександр Борисович сам собі продав?! І тут дуже в дивній позиції виявляється банк. Грошей за квартири немає, житло не реконструюється і не здається, а він, як замовник - ні в поліцію, ні в прокуратуру, ні в суд не звернувся. Але ж якщо той самий «РВК» або ж «Херсонбуд» не поверне «Марфін Банку» зазначені 16 мільйонів гривень, про новосілля у власних квартирах люди можуть забути. Підведення комунікацій і подальшої здачі в експлуатації будинку просто бути не може там, де є порушення договірних зобов'язань, іншими словами - борги, багатомільйонні борги! В даний момент комплекс «Чорноморський» тільки з лицьового фасаду схожий на майбутній житловий будинок. Знадвору же колишній гуртожиток залишається без частини вікон і оздоблення. А ще на місці підозріло тихо - будівельників немає ... Люди, які зв'язалися з фірмою «Херсонбуд», вже охрестили нещасливу реконструкцію «херсонським «Еліта-центром», жертви підприємства Олександра Сандіка збираються звертатися в правоохоронні органи.
 
P.S. До речі, скандальна реконструкція на Чорноморській, 6 в Херсоні - не єдина «чорна пляма» на репутації підприємства «Херсонбуд». Нещодавно спливла будівельна афера на вул. Українській, де у людей брали гроші за квартири у висотці, якої все ще немає. Детальніше про це ми розповімо в наступній статті.
 
 
Джерело: pik.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий