» » У Скадовську планують створити притулок для чотирилапих

У Скадовську планують створити притулок для чотирилапих

Автор: Журналіст від 26-03-2017, 16:24
 
 
  Проблема бездомних тварин у нашому місті вже стільки разів піднімалась громадськістю і у ЗМІ, що й не полічити. Намагались знайти шляхи вирішення цього болючого питання і у владних кабінетах. Так у жовтні минулого року сайт Скадовської міської ради повідомляв: "Сьогодніна нараді міським головою були винесені на розгляд наступні питання: ...організувати притулок для безпритульних тварин".

  І що ж зроблено?

  З боку громадськості бажання є. Про це писала на початку цього року Таміла Бєляєва: «Небайдужих до долі безпритульних тварин у місті вистачає. Ми готові усіляко допомагати владі у справі стерилізації та післяопераційного догляду за тваринами. Використовуючи цей метод, поступово, протягом року чи двох, значно зменшиться кількість безпритульних тварин, зникне проблема народжуваності нових, нікому не потрібних собак і котів».

  Таміла Бєляєва і Наталія Зінченко обговорювали це питання з міським головою Олександром Яковлєвим. Пропонували йому свої варіанти будівництва притулку – на постійній основі або для тимчасового утримання тварин після їх стерилізації. Зупинились на тимчасовому, адже постійний потребує значних коштів. Та й для будівництва тимчасового притулку коштів, запланованих у міському бюджеті, теж недостатньо. Потрібно залучати волонтерські кошти. «От якби залишились кошти з минулого року, а виділено саме на зазначені цілі було 50 тис.грн., та долучити їх до цьогорічних (ще 60 тис.грн.)!» - каже Наталія Зінченко. Але у минулому році гроші не використали, отже пішли вони на інші видатки.

  «Не можна допустити, - наголошує Наталія, - щоб гроші знову пропали. Потрібно розпочинати роботу вже зараз».

  З ділянкою під притулок міська рада вже визначилась - на території колишнього КП «Вікторія», на околиці міста. Пообіцяв Олександр Яковлєв і транспорт виділяти, і договір заключити з ветеринаром.

  А от все інше – справа волонтерів. Головне на даний час - розробити проект, закупити матеріали та почати створення спочатку хоча б невеликої споруди для тимчасового утримання тварин.

  Наталія Зінченко згодна взяти на себе основне. Вона намагається підшукати найбільш економний проект, порахувати видатки. Та їй потрібна допомога. І технічна, і матеріальна, і юридична. Адже самим доцільним буде створити громадську організацію для подальшого залучення волонтерських коштів та їх прозорого використання.

  "Ми хочемо створити притулок для того, щоб проводити стерилізацію безпритульних тварин, щеплення їх від сказу, від різних хвороб, також лікування, після чого відпускати їх", - каже Наталія Зінченко. Це дозволить, за її словами, без жорстокості та на засадах доброти та людяності поступово звільнити наше місто від зграй бездомних собак та цілих "колоній" бездомних кішок. Звичайно, хотілось би бачити притулок таким, як спочатку хотіла Наталія (на фото), але нам потрібен спочатку хоча б тимчасовий економ-варіант.
 
  У курортному Генічеську незабаром вже відкриється об'єкт для тимчасового утримання тварин на базі управління КП «Міськжитлобуд». Наші сусіди це питання вирішили і роботи по будівництву тимчасового притулку вже завершуються.

  У Скадовську затягувати початок будівництва притулку для чотирилапих вже немає часу. Але більшість городян не проінформовані про процес створення притулку. Притулок немає інтернет-сайту, на сайті міськради цей процес також не висвітлюють.

  Тому Наталія Зінченко разом з однодумцями запрошує небайдужих скадовчан до обговорення та надання дієвої допомоги, до співпраці.
 
 
 
 
 
Джерело:  pivden.info


реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий