» » У Північно-Кримський канал пустили воду

У Північно-Кримський канал пустили воду

Автор: Журналіст від 25-03-2017, 13:48
 
22 березня відбувся запуск води у штучний канал на Херсонщині, який має збільшити кількість зрошувальних земель.

Про це на нараді в обласній державній адміністрації доповів представник Херсонського обласного управління водних ресурсів Олег Яценко.

Наразі магістральний канал, який називається Північно-Кримським та знаходиться на території Херсонської області, загальною довжиною у 400,5 км поступово наповнюються дніпровською водою. Приблизно за 35 днів вода наповнить весь канал необхідною кількістю задля функціонування зрошувальних систем області, які на 98% готові до експлуатації.

Нагадаємо, що у квітні 2014 року, після анексії Криму була штучно створена  блокада північно-кримського каналу. Пізніше виникла проблема повноцінної роботи каналу для забезпечення зрошення херсонських земель.

Андрій Гордєєв з моменту призначення на посаду голови ОДА неодноразово піднімав питання відновлення роботи цієї важливої для області гідротехнічної споруди , але, в той же час,  з недопущенням дніпровської води на територію окупованого півострова.

У жовтні минулого року Уряд прийняв рішення про виділення коштів у сумі 15,6 млн грн для  будівництва дамби на Північно-Кримському каналі у Каланчацькому районі. Березень 2017 року був призначений терміном запуску води в канал, але вже з існуючою новою гідротехнічною спорудою.
 
 
«Будівельні роботи на об’єкті поки що тривають, але капітальна гідротехнічна споруда нової дамби може здійснювати свою основну функцію з  підтримки рівня води в каналі, необхідного для зрошення земель в Херсонській області», - пояснив в.о. заступника голови ОДА Олександр Адамчик.

«Канал забезпечуватиме водою сільгоспвиробників лише Херсонської області, - заявив Андрій Гордєєв під час спілкування з журналістами. - Як ми і планували, в цьому році на Херсонщині поливні площі складатимуть понад 313 тис. га, що на 13,8 тис. га більше, ніж у 2016 році».

Довідково:

Північно-Кримський канал обслуговує шість управлінь водного господарства (Каховське, Каланчацьке, Цюрупинське, Скадовське, Приморське, Чаплинське) та майже дев'яносто фермерських господарств.
 
Джерело: Таврія24
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий