» » Мін'юст запустив загальнодоступний онлайн-реєстр боржників

Мін'юст запустив загальнодоступний онлайн-реєстр боржників

Автор: Журналіст від 23-01-2017, 10:13
 
 
  Українцям, які не дуже акуратні в комунальних платежах, можуть загрожувати серйозні проблеми.

  Мін'юст запустив онлайн-реєстр боржників - відкритий ресурс, яким може користуватися практично кожен.

  Щоб дізнатися, чи висить на людині борг, досить лише ввести в реєстр його ім'я і прізвище.

  Очікується, що потенційними користувачами реєстру стануть ті, хто приймає рішення щодо співпраці з приватними громадянами або юридичними особами - банки, інші кредитні компанії, забудовники (при продажу квартири в розстрочку), страхові компанії, будь-які контрагенти по бізнесу і навіть власники квартир, що здаються в оренду квартир, - пише UBR.ua.

  Інформація може використовуватися, припустимо, HR відділами, як додаткове джерело даних, що дозволяють судити про якості потенційного претендента на посаду.

  "Ще одна типова ситуація, працівник шукає роботу. Заходить до реєстру боржників роботодавців і дивиться. Якщо роботодавець часто затримував виплати зарплати, або взагалі не заплатив. Чи буде такий працівник відправляти в цю компанію своє резюме? Не думаю", - зазначив юридичний радник адвокатського і ріелторського об'єднання України (АРОУ) В'ячеслав Гончаров.

  У боржники запишуть не відразу

  Ще одна категорія активних користувачів нового реєстру - нотаріуси та реєстратори. Людина не зможе провести перереєстрацію нерухомості, якщо по ній є комунальні борги.

  "У разі наявності інформації про боржника в реєстрі, нотаріус повинен відмовити в проведенні відповідної дії (посвідчення продажу нерухомого майна, або ж частини в статутному капіталі компанії). При цьому, правда, детального порядку здійснення дій нотаріусами немає, як і сформованої практики застосування норм закону ", - розповів UBR.ua адвокат судового департаменту адвокатського об'єднання AVER LEX Володимир Єніч.

  Як зазначив керуючий партнер юридичної фірми Pravovest Гліб Сегіда, даний реєстр стає хорошим відкритим інструментом для перевірки платоспроможності приватної або юридичної особи, її можливості і бажання виконувати взяті на себе фінансові зобов'язання.

  Важливо відзначити, що дані будуть вноситися до реєстру виконавцем після винесення постанови про відкриття виконавчого провадження за рішенням суду або інших органів. А це, як мінімум, за 3 місяці несплати по боргу.

  "До реєстру потраплять боржники, які мають заборгованості за виконавчим документом про стягнення періодичних платежів більше трьох місяців. Як правило, банк подає до суду через 3-6 місяців після зупинки платежів", - зазначив Сегіда.

  Тому в зону ризику потрапляють ті, хто вже тривалий час не сплачує за боргами.

  Допоможе виявити неблагонадійних орендарів

  Реєстр комунальних боржників також допоможе убезпечити людину, яка хоче здати / зняти житлову або комерційну нерухомість. Наприклад, якщо з'ясується, що на приватній особі або фірмі числиться борг, зрозуміло, що потрібно добре подумати, чи варто з ними зв'язуватися.

  "Даний реєстр боржників буде корисний при укладанні угод, оренди квартири і т.д. Адже якщо допустимо людина заборгувала величезну суму грошей, де гарантія, що при укладанні угоди з вами, він і вам виплатить", - зауважив В'ячеслав Гончаров.

  Тепер власнику квартири буде складно "повісити" борги по тій же комуналці на орендаря, якщо той з якоїсь причини забув перевірити перед зніманням житла старі платіжки.

  Та й перед підписанням договору оренди можна буде перевірити, чи є у власника нерухомості заборгованість, адже часто саме орендар платить комуналку.

  "В принципі, і до запуску реєстру можна було перевірити нерухомість на наявність боргів, подивившись рахунки за ту ж квартиру. Як правило, заборгованості не ховаються, а навпаки, якщо такі є власник може домовиться з орендарем, щоб той погасив борг, наприклад, в рахунок майбутньої знижки з оренди. Але якщо цей факт все ж приховають, то ріелтори можуть за допомогою реєстру це з'ясувати, і порадити тій чи іншій стороні добре обміркувати, чи укладати угоду ", - зазначив київський рієлтор Олександр Гришко.

  За комерційної нерухомості ситуація зміниться не настільки радикально. Адже у тих же торгових центрів є юристи, які і так мають можливість перевірити потенційних орендарів.

Старі борги реєстр "не побачить"

  Але є один нюанс - в реєстрі комунальних боргів будуть дані тільки по провадженням, розпочатим після його запуску.

  "Тобто, за старими боргами інформації в ньому ви не знайдете", - зазначив Гліб Сегіда. Реєстр знаходиться в стадії наповнення та точно не буде містити повну і вичерпну інформацію про боржників, і не зможе бути "останньою інстанцією" при зборі даних про наявність боргів.
 
  "Даний ресурс має чимало недоліків, проте саме починання виглядає цілком здоровим, якщо говорити про роботу на перспективу у сфері забезпечення виконання зобов'язань боржниками", - зазначив Володимир Єніч.
 
 
Джерело: domik.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий