» » Лілія Гриневич: На 23 тис. шкільних комп'ютерів встановлено ліцензійне програмне забезпечення – Майкрософт надав 90% знижку

Лілія Гриневич: На 23 тис. шкільних комп'ютерів встановлено ліцензійне програмне забезпечення – Майкрософт надав 90% знижку

Автор: Журналіст від 3-01-2017, 18:34
 
На 23 тис. комплектів комп’ютерів, що були отримані в межах допомоги Україні від Китайської народної республіки, було встановлено ліцензійне програмне забезпечення – операційна система, пакет офісних програмних засобів Microsoft Office Professional та антивірусне програмне забезпечення.

Про це повідомила міністр освіти і науки, представник партії «Народний фронт» Лілія Гриневич.

«Для нас було важливим, щоб до шкіл надійшли комп’ютери, повністю готові до використання в навчальному процесі, і ми могли ефективно використати надану нам допомогу з Китаю. Саме тому було прийнято відповідальне рішення – закупити ліцензійне програмне забезпечення для кожного з цих комп’ютерів. У 2012 році вже був прецедент, коли КНР передало комп’ютери і їх доставили до шкіл як залізо, без встановлення операційної системи. В результаті деякі школи взагалі не використовували обладнання», – пояснила вона.

Закупівля програмного забезпечення, а також послуги з його встановлення здійснювалося через систему Prozorro. Загальна вартість програм разом із послугою встановлення склала 10 млн гривень, що еквівалентно близько 10% від орієнтовної ціни аналогічних програмних продуктів. Тобто державі встановлення ПЗ на 1 комп’ютер обійшлося менше ніж в 435 гривень.

Згідно з інформацією, наданою МОН компанією ТОВ «Майкрософт Україна», вартість аналогічного програмного забезпечення складає орієнтовно:

Настільна операційна система Windows – 189$ (легалізатор та оновлення до Windows Professional);

Пакет офісних програмних засобів Microsoft Office Professional – 69$ на один рік;

Антивірусне програмне забезпечення IntuneOpen – 6,6$ на один рік.

Таким чином, реальна вартість 23тис. пакетів програмного забезпечення в понад 16 разів більша за суму, яка в результаті була сплачена. І це без урахування послуги зі встановлення ПО на кожен з комп’ютерів.

Розподіл ПК по Україні здійснюється пропорційно до кількості учнів у кожному з регіонів, а в областях – згідно з потребами загальноосвітніх навчальних закладів (рішення обласних та Київської міської державних адміністрацій).

Нагадаємо, 19 грудня 2016 р. Міністерство освіти і науки розпочало передачу загальноосвітнім навчальним закладам зазначених комп’ютерів. У комп’ютери вбудовано механізми, які дозволять контролювати їх використання у сфері освіти і науки.
 
Джерело: nfront.org.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий