» » Чи зможуть підприємці витримати податковий тягар від мінімальної зарплати 3200 грн

Чи зможуть підприємці витримати податковий тягар від мінімальної зарплати 3200 грн

Автор: Журналіст від 24-11-2016, 19:18
 
 
  Зростання мінімальної зарплати в Україні майже в два рази - до 3200 гривень з 1 січня 2017 року - повинне допомогти найбіднішим верствам населення і вивести ще більше бізнесу з тіні. Ясно, що працівники підвищенню зарплат тільки раді, а ось бізнесу доведеться віддавати в фонд оплати праці на 3-15% більше.  Про це йдеться в статті економіста IMF group Ukraine Володимира Жука для Forbes.

  "Збільшення витрат підприємств на оплату праці в 3-15% однозначно не буде популярним кроком в очах малого бізнесу, що в свою чергу може привести до зростання цін на товари і послуги таких підприємств, однак і про подвоєння податкового навантаження в даному випадку мова однозначно не йде ", - вважає експерт.
 
Платники єдиного податку
 
  Для них мінімальні обов'язкові податкові платежі виростуть удвічі, тому що єдиний податок для першої і другої груп спрощеної системи оподаткування вираховується щодо МЗП: 10% для першої групи і 20% - для другої групи. Отже, єдинникам в 2017 році доведеться віддати державі 3840 грн і 7680 грн тільки єдиного податку (проти цифр 2016 року: 1653,6 і 3307,2 грн) відповідно.

  Існують також обов'язкові платежі єдиного соціального внеску (ЄСВ) спрощеної системи оподаткування ФОП за себе, і вони теж прив'язані до МЗП - вони повинні скласти не менше 22% від показника МЗП щомісяця. У 2017 році ці платежі перетворюються в 8448 грн проти 3797,64 грн в 2016 році. Таким чином, мінімальні обов'язкові платежі фізосіб-підприємців, які обрали для своєї діяльності спрощену систему оподаткування на першій - третій групі єдиного податку, виростуть рівно вдвічі, так як з 1 грудня 2016 року мінімальна зарплата буде вже 1600 гривень.
 
Юридичні особи

  Необхідно відразу виділити підприємства, які вже мають офіційну зарплату 3200 грн і вище. Для таких підприємств абсолютно ніяких змін в податковому навантаженні не відбудеться.

  Більш актуально буде розглянути підприємства, у яких офіційна зарплата нижче обіцяних з 1 січня 2017 року 3200 гривень. Згідно Держстату, на червень 2016 роки кількість працівників, зарплата яких була нижче 3000 грн, становить практично 39%. Для більш точного аналізу впливу збільшення мінімальної зарплати на бюджети підприємств були взяті такі мікроекономічні моделі з умовами: штат працівників 20 осіб із загальною зарплатою 150 000 грн "на руки" на місяць:

- Компанія-платник ПДВ, офіційні зарплати по "мінімалки", решта фонду оплати праці (ФОП) оплачується з використанням фірм- "конвертів" під 13,5% - зростання витрат на ФОП складе 5,4%;
 
 
- Компанія-не є платником ПДВ, офіційні зарплати по мінімальній заробітній платі, решта фонду оплати праці оплачується з використанням фірм- "конвертів" під 7,5% - зростання витрат на ФОП складе 6,9%;
 
 
- Компанія - не платник ПДВ, офіційні зарплати по мінімальній заробітній платі, у фірми сірий дохід - зростання витрат на ФОП складе 8,7%;
 
 
- Аналогічні умови, як і в попередньому, але з меншим об'ємом: 10 осіб і 40 000 грн на руки - зростання витрат на ФОП складе 15,3%.
 
 
  Безумовно, реальні показники сплати податків не зростуть пропорційно збільшенню мінімальної зарплати - вдвічі, тому що ряд підприємств намагатимуться оптимізувати свої витрати переводом співробітників офіційно на півставки або навіть на чверть зарплати, але, з огляду на сформовану практику відносин бізнесу з податковими органами, з дуже високою ймовірністю вони будуть намагатися перевести вже наявних співробітників на неофіційне працевлаштування.

У будь-якому випадку збільшення податкового навантаження на підприємства призведе до зростання фіскального відсотка ВВП.
 
 
Джерело: from-ua.com

реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий