» » Завтра аграрії Херсонщини зберуться на мітинг проти подорожчання води

Завтра аграрії Херсонщини зберуться на мітинг проти подорожчання води

Автор: Журналіст від 11-04-2019, 13:03
 
 
  Завтра, 12 квітня, о 8 годині ранку, херсонські аграрії виходять на мітінг біля будівлі Басейнового управління водних ресурсів Нижнього Дніпра.

  Рішення про це було прийнято під час засідання позафракційної аграрної групи депутатів обласної ради «Аграрії Херсонщини». Зростання тарифів на воду, змусило херсонських сільгоспвиробників написати листа прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, генеральному прокурору Юрію Луценку і в Антимонопольний комітет. Зараз фермери готуються провести акцію, де висловлять своє обурення необгрунтованим підвищенням цін на зрошення.

  «Ця ціна, навіть з огляду на зростання інфляції, не відповідає дійсності. На жаль, на всі наші пропозиції переглянути ціни ми не отримали відповіді. Вода стає настільки дорогою, що вирощувати такі культури, як рис, соя, і, особливо, рис, стає просо невигідним. Можливо, площі під рисом будуть скорочені на 30 відсотків », - каже голова фракції депутат Сергій Рибалко.

  «Ніхто не дає нам чітку калькуляцію на воду. На наші прохання не реагують. Я вважаю, що це саботаж », - заявив відомий херсонський бізнесмен Ігор колихалися.

  За останні п'ять років ціна води зросла в чотири рази. У 2014 році один кубометр води коштував 10 копійок, в 2018 - 32 копійки. Зараз вартість планують підвищити до 42 копійок за один кубометр води.

  Це стосується як води з Дніпра, так і води з Інгулу. У минулому році, на тлі підвищення ціни на воду, різко знизилася ринкова вартість окремих сільськогосподарських культур. Як наслідок - їх виробництво для багатьох підприємців стало збитковим. Аграрії Херсонщини збираються відстоювати свої права. У зоні ризикованого землеробства, без зрошення, аграрний бізнес не виживе.
 
 
 
Джерело: www.0552.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий