» » У Голій Пристані проходила Польова школа фермера, яка стосувалась питань деградації земель

У Голій Пристані проходила Польова школа фермера, яка стосувалась питань деградації земель

Автор: Журналіст від 1-04-2019, 10:20
 
 
  28 березня у м. Гола Пристань проходила Польова школа фермера «Ґрунтозберігаючі технології у землеробстві», що є частиною проекту «Інтегроване управління природними ресурсами на деградованих ландшафтах степової та лісостепової зон України» і реалізується Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) за фінансової підтримки Глобального екологічного фонду (ГЕФ).

  Тематика тренінгу стосувалась питань деградації земель, сталого управління природними ресурсами, переходу від інтенсивних до ґрунтозберігаючих технологій в лісостеповій та степовій зонах України. Від Інституту водних проблем і меліорації з доповіддю щодо особливостей весняного періоду 2019 року в Херсонській області виступив Роман Сайдак. Про проблеми перехідного періоду на технологію No-till, зокрема проблема відсутності достатнього покриву ґрунту рослинними рештками. Використання падалиці і зимуючих бур’янів в якості покривних культур доповів Микола Косолап, КНУБіП. Про проблеми вітрової ерозії та переущільнення ґрунту і шляхи протистояння, про причини опустелення та методи боротьби розповів Валерій Коляда, ННЦ Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н.Соколовського.


  Також було піднято питання Андрієм Щедріновим, керівником ФГ «Теллус-Юг» , щодо методів збереження і максимально-ефективного використання зимової вологи та особливості вертикального обробітку ґрунту.
 
  Практична частина заходу включала візит до державного підприємства «Дослідне господарство «Великі Клини» ІВПіМ НААН та ФГ «Теллус-Юг» (Голопристанський р-н, с. Великий Клин), огляд машинотракторного парку господарства, ознайомлення з технологіями та виїзд в поле.

  Від Інституту взяли участь наукові співробітники: Роман Сайдак, Наталія Діденко, Юрій Черевичний, Володимир Васюта.
 
 
 
 
 

Джерело: igim.org.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий