» » Голопристанський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує про те як відтепер можна виїхати з дитиною за кордон

Голопристанський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує про те як відтепер можна виїхати з дитиною за кордон

Автор: Журналіст від 12-09-2018, 11:24
 
Указом Президента України 2018 рік проголошено Роком реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО», покликаного підвищити рівень правової культури та правової свідомості, сприянню підвищення рівня знань та поінформованості громадян щодо реалізації та захисту свої прав.

Голопристанський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує про те як відтепер можна виїхати з дитиною за кордон.

28.08.2018 року набрав чинності Закон № 2475-VIII від 03.07.2018, яким внесено зміни до Сімейного кодексу України, та інших законів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання.
 Торкнулись зміни в тому числі підстав та порядку виїзду з дитиною за межі України.

Матері/батьку з яким проживає дитина, якщо той з батьків, що проживає окремо, належно виконує свої батьківські обов’язки

Той із батьків, з яким проживає дитина самостійно вирішує питання тимчасового виїзду за межі України на строк, що не перевищує одного місяця.

Мета з якою дозволено самостійно вивозити дитину за межі України:
лікування;
навчання;
участь дитини в дитячих змаганнях;
участь дитини в фестивалях;
участь дитини в наукових виставках;
участь дитини в учнівських олімпіадах та конкурсах;
участь дитини в екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах;
оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей.

Факт проживання дитини з одним із батьків підтверджується рішенням суду, яким визначено місце проживання дитини або висновком органів опіки та піклування.

Якщо матері/батьку, з ким проживає дитина, відомо місце проживання іншого з батьків, така/такий матір/батько зобов’язані повідомити його шляхом надсилання рекомендованого листа про тимчасовий виїзд дитини за межі України.

У повідомлення має бути зазначено:
мета виїзду;
державу прямування;
відповідний часовий проміжок перебування у державі прямування.

Однак, слід мати на увазі, що дозвіл на самостійне прийняття рішення про виїзд дитини за кордон не розповсюджується на того з батьків, до якого застосовуються заходи примусового виконання рішення про встановлення побачення з дитиною та про усунення перешкод у побаченні з дитиною.

Матері/батьку з яким проживає дитина, якщо той з батьків, що проживає окремо, має заборгованість зі сплати аліментів

Мета, порядок та підстави виїзду з дитиною за кордон ті ж самі, що і в попередньому випадку, за виключенням наступного:

строк для виїзду з дитиною за межі України може становити більше одного місяця;
не потрібно повідомляти того з батьків, хто проживає окремо про тимчасовий виїзд дитини за межі України;
необхідно мати довідку про заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці ( три місяці - якщо аліменти сплачуються на утримання дитини з інвалідністю, дитини або дитини яка хворіє на тяжкі захворювання) та яка видається органом державної виконавчої служби чи приватним виконавцем.

Матері/батьку, який проживає окремо
Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, який не ухиляється та належно виконує батьківські обов’язки, не має заборгованості зі сплати аліментів, має право виїхати з дитиною за кордон з метою, зазначеною у попередніх розділах, у разі наявності нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за кордон того з батьків, з ким проживає дитина.

Для отримання такої згоди, той із батьків, хто проживає окремо звертається рекомендованим листом із повідомленням про вручення до того з батьків, з яким проживає дитина, за наданням такої згоди.

У разі ненадання нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за кордон із зазначеною метою, у десятиденний строк з моменту повідомлення про вручення рекомендованого листа, той із батьків, хто проживає окремо від дитини та у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів, має право звернутися до суду із заявою про надання дозволу на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків.
Така заява буде розглядатися судом у порядку спрощеного позовного провадження.

Як отримати висновок органу опіки та піклування, яким підтверджується місце проживання дитини.

Для отримання висновку органу опіки та піклування щодо підтвердження місця проживання з одним із батьків, той з батьків, з ким проживає дитина повинен подати до служби у справах дітей за місцем проживання дитини такі документи:
заяву;
копію паспорта заявника;
копію паспорта дитини (у разі наявності);
довідку про реєстрацію місця проживання заявника (у разі коли в паспорті відсутні дані про реєстрацію місця проживання);
довідку про реєстрацію місця проживання дитини;
копію свідоцтва про народження дитини;
копію рішення суду про розірвання шлюбу (у разі наявності);
підтвердження про відправлення рекомендованого листа тому з батьків, хто проживає окремо (у разі наявності);
копію документа, виданого лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу, в порядку та за формою, встановленими МОЗ (подається для тимчасового виїзду за межі України дитини з інвалідністю та дитини, яка хворіє на тяжкі захворювання).

Служба у справах дітей вчиняє наступні дії:
розглядає зазначені документи;
відвідує дитину за місцем її проживання;
проводить бесіду з тим із батьків, хто проживає окремо від дитини (у разі можливості її проведення), або бесіду з дитиною, яка досягла 14 років;
готує висновок про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України;
готує проект рішення/розпорядження районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі утворення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади про затвердження висновку служби у справах дітей про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України або про відмову у затвердженні такого висновку.

Підставами для відмови у затвердженні висновку про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України є:
неподання заявником вищевказаних документів;
наявність рішення суду, в якому визначено місце проживання дитини з іншим із батьків або відкриття провадження у справі щодо визначення місця проживання дитини.
Відповідне рішення/розпорядження має бути прийнято уповноваженим на те органом протягом семи робочих днів з дня подання заяви.

Служба у справах дітей в день прийняття рішення/розпорядження інформує про нього:
заявника - засобами телефонного зв’язку;
того з батьків, хто проживає окремо від дитини (у разі коли місце його проживання відоме) - шляхом надсилання йому копії рішення/розпорядження рекомендованим листом.

У разі коли протягом десяти робочих днів з дня прийняття рішення/розпорядження його не оскаржено, воно набирає законної сили і його копія, завірена в установленому порядку, видається заявнику для пред’явлення під час перетинання державного кордону України.
Строк дії рішення/розпорядження – один рік з дня набрання ним законної сили.
 

 Додатково нагадаємо, що: звернувшись до Голопристанського місцевого центру з надання БВПД громадяни мають можливість отримати правові консультації з будь-яких питань, допомогу в складанні документів процесуального характеру та скористатись послугами адвоката абсолютно безкоштовно. Роботу адвоката оплачує держава. Запрошуємо за адресою: м. Гола Пристань пров. Курортний, 7, тел. (05539) 2-10-91, 2-10-96, а також за допомогою Skype-зв’язку : holaprystan.kherson
 
 

Голопристанський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий