» » Голопристанці будьте пильними: перша жертва “Момо” в Україні

Голопристанці будьте пильними: перша жертва “Момо” в Україні

Автор: Журналіст від 25-08-2018, 17:42
 
У Дніпропетровській області 13-річна Софія Касьян вистрибнула з вікна свого будинку.

Інцидент стався близько тижня тому в Кривому Розі. Знайомі розповідають, що дівчинка була підписана на групи в соціальних мережах. У тому числі одною із спільнот була смертельна гра "МОМО”, яку вже називають новим "Синім китом”, – передає pershij.com.ua.
 
 
Нова смертельна гра для підлітків «Момо»: що це таке та чому це важливо, інформує newstime.in.ua.
 
Нещодавно у мережі з’явилась моторошна розвага, що провокує самогубство дітей зі слабкою психікою, на кшталт суїцидальної гри «Синій кит».

«Момо»: що це таке?
Жіночка з виряченими очима, величезним ротом та курячими лапами неочікувано з’являється у списку ваших контактів у месенджері WhatsApp. Усі спроби видалити її, як правило, марні. Контакт з моторошною аватаркою з’являється знову і знову. Далі починає писати, що все про вас знає і що ви помрете через кілька днів. А також легко переходить на мову співбесідника і спілкується простими фразами.

Потім погрожує, надсилає файли із сценами насилля, детальну інформацію про вас і дає вказівки до самознищення. Інколи ця жіночка телефонує, і лякає вас плачем, який переходить в істеричний сміх.

За словами віце-президента Української асоціації психоаналізу Володимира Мамко, «Момо» – не що інше, як прототип матері.

Ця гра розрахована на певну категорію дітей, які залежні від думки інших. Вони хочуть відповідати чиїмось очікуванням, бути улюбленцями батьків. І якщо вони чують загрозу, що буде погано їхнім близьким, мамі, наприклад, то вони готові виконати всі вимоги,
– зазначив Мамко.

Як «Момо» отримує детальну інформацію про «жертв»?
Вочевидь, це не демониця, а звичайнісінький бот.

Все просто. Доки ви переглядаєте надіслане «куратором» відео, програма зчитує персональні дані з смартфону. Підліток бачить неоприлюднені в мережі свої фото, відео, адреси й телефони, не відразу розуміє, що все це – з його ж телефону, тому лякається і починає вірити у справжню «демоницю» мережі.

Якщо в дитини серед цих даних є щось «гаряченьке», що вона хотіла б приховати, її можна шантажувати. А там і до спроб самовбивста недалеко…

 ЗМІ повідомляли, що суїцид 12-річної дівчинки в Аргентині 22 липня стався саме через «Момо». Тіло дівчинки висіло на мотузці, а поруч лежав телефон. «Зламавши» пароль, знайшли переписку з моторошним персонажем в месенджері WhatsApp, повідомляли в поліції. Чим закінчилось розслідування – наразі невідомо, останні новини про інцидент датовані 25 липня.

ЗМІ також посилались на заяви іспанських та американських правоохоронців, які в липні застерігали від контактів з користувачами, які на аватарці використовують зображення моторошної жіночки. Бо відеоролики про неї з’явились польською і німецькою мовами 26 липня.

Інформаційний вірус вже добрався до Росії. «Момо» з’явилась в російському сегменті інтернету теж в кінці липня – на початку серпня через ютуб-канали про відеогру Minecraft.

Що відомо про розробників?
Цікаво, що зображення «Момо» – це фотографія скульптури японського художника Мідорі Хаясі, яка зображує птаха-матір. Вона з’явилась в музеї жахів у Японії ще в 2016-му році і, вочевидь, не має нічого спільного з моторошною забавкою, яка стрімко розповзається світом.

«Момо» вперше з’явилась у Facebook 30 червня. Хтось попросив у повідомленні про допомогу і вказав свій номер телефону. Інформація поширювалась швидко, і багато людей потрапляли на цей гачок і телефонували. Таким, чином, вважають спеціалісти, програма «Момо» поширювалась світом. Це якщо брати матеріальний бік подій. Але ж у світі є багато людей, які свято вірять, що «Момо» – це демониця, яка живе і владарює у мережі і в мобільних телефонах…

Як уберегтися?
Спробувати захистити смартфони своїх дітей від шкідливих впливів за допомогою спеціальних програм, або ж геть видалити меседжер WhatsApp. А краще – проводити більше часу зі своїми чадами, а не віддавати їх на поталу мережам.
 
 Часом батьки остерігаються говорити з дітьми про небезпеки, які чигають в інтернеті, боячись, що цим лише спровокують ще більший інтерес у дітей, але це хибний підхід, переконані психологи.

Вони наголошують - потрібно відверто говорити з ними про всі ризики, щоб діти розуміли, якими будуть наслідки їхньої необережності. Такі відверті розмови також сприяють взаємній довірі і захищають від небезпечних захоплень в інтернеті.
 
 
 

реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий