» » Обережно: сезон кліщів – у розпалі

Обережно: сезон кліщів – у розпалі

Автор: Журналіст від 8-05-2018, 09:36
 
Ну, ось і настала пора пікніків. Сонце і спека так і ваблять на природу. Але варто завжди пам'ятати, що на природі вас може чекати не тільки гарна погода, а й неприємності. Щоб ваш відпочинок не перетворився на кошмар, пропонуємо ознайомитися з правилами безпечного відпочинку на природі.

Кліщі є розповсюджувачами найчастіше інфекційного захворювання.

«Хвороба Лайма або кліщовий бореліоз - інфекційне захворювання, що викликається спірохетами (боррелиями) і передається кліщами. Хвороба Лайма має схильність до хронічного перебігу з частими загостреннями. Уражається переважно шкіра, нервова система, суглоби і серце ».

Якщо кліщ учепився в шкіру, його потрібно обережно зняти, але так, щоб не розчавити й не відірвати хоботок. Ні в якому разі не відривайте кліща від себе різким рухом, адже, якщо смикнути сильно, то голівка комахи може відірватися й залишитися в шкірі, а це небезпечно. Для успішного видалення кліща:

- вражене місце щільно змастіть рослинною (соняшниковою, оливковою, камфорною) олією або гасом;

- видаляючи кліща пінцетом, петлею з міцної нитки, розгойдуйте його з боку вбік і поступово витягайте короткими, легенькими посмикуваннями;

- дістаючи кліща пальцями, обережно його викручуйте з місця укусу;

- після видалення уражене місце змажте настоянкою йоду або спиртом;

- вилученого кліща обов'язково спаліть.

Після проведення видалення комахи обов’язково вимийте руки з милом, протріть їх спиртом. Навіть у разі успішної "операції” потерпілого слід показати лікареві. Протягом місяця буде необхідним нагляд за його станом, особливо якщо це дитина. За появи ознак захворювання (млявість, головні болі, запаморочення, ломота в суглобах), потрібною буде негайна госпіталізація! З енцефалітом жартувати не можна.

Проте будь-яку прикрість можна попередити, а будь-якій біді – запобігти. Тож перш за все радимо бути уважними й обережними під час відпочинку в  паркових, лісопаркових та лісових смугах, а також на пляжах поблизу густих кущів. Варто одягати в такі місця легкий, але закритий одяг – брюки, сорочки з довгими рукавами тощо. Обов’язковим буде головний убір.

Прийшовши додому, ретельно огляньте себе, особливо на шиї, під колінами, під ліктями та під пахвами, тобто у ніжних, вразливих місцях, з близько розташованими кровоносними судинами. Не знайшли кліща? Чудово! Значить, наші поради були не марними і ви гідно подбали про своє здоров’я.

Так тримати й хорошого вам відпочинку.

О.Д Табунщик завідуючий НКП навчально - методичного центру
цивільного захисту та безпеки життедіятельності Херсонськой області м. Гола Пристань
 
 
 
 

реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий