» » Три дзвінки для головного лікаря Голопристанської райлікарні

Три дзвінки для головного лікаря Голопристанської райлікарні

Автор: Журналіст від 25-04-2018, 16:49
 
 
  Повертаючись до надрукованого   
 
  Повідомлення про те, що депутати Голопристанської районної ради розірвали контракт і звільнили з посади головного лікаря комунального підприємства «Голопристанська центральна районна лікарня» Леоніда Бритвіна, наробило галасу в громаді. Думки з цього приводу розділилися. Одні стверджують, що, відновиться на роботі через суд, адже був звільнений під час хвороби. Інші коротко кидають: відкупиться. Знаходяться й такі, що у задумі кажуть: до того і йшло — все закономірно. Розглянемо останню думку.   
 
  І справді, першим дзвінком для Леоніда Васильовича повинні були б стати вибори у новостворених об’єднаних територіальних громадах, які нещодавно відбулися на Голопристанщині. Тоді Леонід Бритвін висунувся кандидатом у депутати Долматівської об’єднаної громади. Дивне рішення, але кожен громадянин України може висунути свою кандидатуру на виборах на її території, незалежно від місця проживання. У свою чергу, для будь-якої громади мати серед депутатів крупного господарника, лікаря високої кваліфікації — це знахідка! Але ж ні, не обрали, не довірили. Мабуть, і там знайшлося чимало пацієнтів, які їдуть лікуватися, минаючи районну лікарню.   
 
  Другим дзвінком для Леоніда Васильовича мало б стати кадрове питання, адже на сьогодні в районі вакантні 46 посад медичних працівників. А серед працюючих —  значна частина — пенсіонери. Звідси напрошується висновок: медицина в районі не має майбутнього, не має перспективи. Кажуть, так склалося через те, що більшість молодих медиків воліють працювати за кордоном. Справді, після відміни візового режиму з багатьма країнами Європи відтік спеціалістів (і просто робочої сили) з України прискорився. Але ж наш «медичний дефіцит» складався роками! І навіть у таких умовах влаштуватися на роботу в районну лікарню коштувало чимало. Останнє довести досить складно, бо законодавство наше дивне: однакову кримінальну відповідальність несуть і ті, хто дає хабар, і ті, хто його бере.   
 
  Чи не в мікрокліматі медичного середовища причина більшості негараздів? Риба псується з голови, кажуть люди. Хоч і чистять її з хвоста…   
 
  Тож ревізія фінансово-господарської діяльності, проведена Південним офісом Держаудитслужби, виявилася для головного лікаря третім дзвінком. Чи почув його Леонід Васильович? Якщо події розвиватимуться у законному руслі, змушений буде почути. Тим більше, що з Новокаховської місцевої прокуратури повідомили: за фактом результатів аудиту, які підтверджують порушення законодавства з фінансових питань на загальну суму 1263,62 тис. грн, відомості про кримінальне правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 2 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем). Покарання за такий злочин досить серйозне: обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.   
 
  Як розтривожений мурашник, заворушився колектив районної лікарні. Так і буває, коли відвертість може минутися безкарно. Пригадали Леоніду Васильовичу те, що в декларації він «забув» указати своє сумісництво лікаря акушера-гінеколога, а його дружина «не згадала» про невеличку ділянку, орендовану в с. Залізний Порт, про принципи працевлаштування і самої професійної діяльності.   
 
  Та найбільше розмов точилося навколо деяких аспектів преміювання. І не тільки говорили, а й надали для підтвердження своїх слів копії кількох документів. Накази головного лікаря датовані березнем, квітнем і травнем 2016 року і стосуються преміювання працівників лікарських амбулаторій «за високі показники в роботі, сумлінне виконання функціональних обов’язків». Прізвища різні, як і суми премій — від 300 грн до тисячі. Зате в усіх наказах стабільно навпроти прізвища Бритвіної О. О. значиться однакова сума — 5000 грн! Виходить, що рідна дружина керівника з місяця в місяць вдесятеро була сумліннішою за всіх своїх колег. Буває й таке!   
 
  І все ж під час відвертих розмов з працівниками райлікарні відчувалася певна незручність. Кортіло запитати: чому ж раніше мовчали? Один із лікарів поважного віку навів уже історичний (чи анекдотичний?) приклад. Коли генеральний секретар ЦК КПРС Микита Хрущов розвінчував Йосипа Сталіна, і зали теж спитали: а де ж ви були раніше? Хрущов грізно звів очі на залу: «Хто питає? Підніміться!». Звичайно, такого сміливця не знайшлося. Микита Сергійович посміхнувся: «Отож і ми там були, де ви зараз». Та історичні аналогії не втішають, а гіркота залишається.
 
 
Анатолій ГРАБКО

Джерело: newday.kherson.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий
Цитата
  • Группа: Гости
  • ICQ: {icq}
  • Регистрация: --
  • Статус:
  • Комментариев: 0
  • Публикаций: 0
^
Бред старого известного в узких кругах заказушника. Мордофил вспомнил Хрущева!!! пускай про свои подвиги расскажет. Три звонка и для вас прозвучат (всему свое время). Дворняжки лаяли на льва, а лев молчал…Его спокойствие для них, как в горле кость… Зато, когда он где-то издали рычал, Они срались по ночам!!!