» » Міський голова Голої Пристані за запрошенням Асоціації "Енергоефективні міста України" відвідав із навчальним візитом Польщу

Міський голова Голої Пристані за запрошенням Асоціації "Енергоефективні міста України" відвідав із навчальним візитом Польщу

Автор: Журналіст від 3-04-2018, 09:28
 
 
  З 19 по 23 березня представники 17 українських міст-підписантів Угоди мерів та членів Асоціації «Енергоефективні міста України», які активно займаються питаннями розвитку енергоефективності у своїх містах, перебували із навчальним візитом у Польщі. Участь у заході на запрошення Асоціації взяв і Голопристанський міський голова Олександр Бабич.

  Поїздку організовано в рамках проекту «Польсько-норвезьке співробітництво для поліпшення ситуації в сфері енергоефективності в українських містах», що впроваджується Польської асоціацією міст у співпраці з Норвезькою асоціацією органів місцевого і регіонального самоврядування, Асоціацією міст України та Асоціацією «Енергоефективні міста України».
 
  У рамках насиченої п’ятиденної програми учасники здійснили практичний огляд об’єктів, де впроваджені передові енергозберігаючі та екологічні технології у містах  Руда-Шльонська, Сосновець, Зомбкі, Карчев. Зокрема, у перші дні вони мали змогу відвідати музичну школу, дитячий садок та бібліотеку, в яких реалізовані проекти термомодернізації їхніх будівель, а також - басейн, водоканал та ще один садочок, де встановлено відновлювальні джерела енергії (фотоелектричні установки). Не зважаючи на певний економічний спад у цьому регіоні, викликаний закриттям містоутворюючих об'єктів – шахт, місцева влада докладає максимум зусиль для вирішення існуючих проблем, зокрема, шляхом реалізації цілого комплексу енергоефективних заходів у всіх сферах діяльності органів місцевого самоврядування.
 
  Окрім того, українці побували у муніципальній транспортній компанії міста Сосновець. Під час візиту директор підприємства презентував автобуси з низьким викидом CO2 ( електро- та гібриди), закуплені містом за кошти Європейського Союзу. Українські делегати мали змогу обговорити з керівником організації актуальні питання у сфері міських перевезень, перспектив розвитку громадського транспорту та можливостей оновлення рухомого складу за рахунок гібридного та електричного транспорту.

  В останній день візиту бургомістр гміни Карчев, що поблизу Варшави, представив досвід втілення публічно-приватного партнерства та його ролі у підвищенні ефективності впровадження інфраструктурних проектів на місцевому рівні. За допомогою цього механізму у гміні реалізували проекти з термомодернізації 10 об`єктів муніципальної власності. Учасники мали змогу відвідали 2 такі об’єкти, зокрема, школу з класом енергоефективності С та садочок. Ще один об’єкт, на якому побували українці - новозбудована обласна психоневрологічна лікарня у місті Зомбкі з класом енергоефективності А, де застосовані надсучасні енергоефективні технологій та відновлювальні джерела енергії. Лікарня воєводства буде обслуговувати близько 270 громадян. При будівництві лікарні застосовані технології вартістю більше 1 млрд грн, які дозволяють одночасно використовувати декілька джерел відновлювальної енергії. При цьому майбутнім пацієнтам буде забезпечено не тільки повноцінне та якісне лікування, а й можливість соціальної адаптації у суспільстві. Протягом всієї навчальної поїздки польські колеги презентували представникам українських міст кращі приклади реалізованих проектів для підвищення енергоефективності, поділилися інструментами втілення таких проектів, а також показали стандарти енергоефективності у польському муніципальному секторі.

  Організатори поїздки висловили сподівання, що цей візит стане корисним і практичним для українських учасників, які згодом зможуть втілити набутий досвід у своїх громадах.  
 
  Як зауважив міський голова Олександр Бабич, заключний етап проекту «Польсько-норвезьке співробітництво для поліпшення ситуації в сфері енергоефективності в українських містах» дав змогу  безпосередньо ознайомитися із реалізованими на практиці передовими технологіями у сфері енергоефективності, економного споживання енергоресурсів та альтернативних джерел енергії. Порівнюючи досвід Польщі та Норвегії у сфері енергоефективності, очільник Голої Пристані зазначив, що Норвегія має значно більший фінансовий ресурс для реалізації енергоефективних заходів. Польща, тим часом, набагато ближча до України за рівнем фінансових можливостей, тому отриманий під час навчального візиту досвід є дуже цінним, адже його можна активно застосовувати і в Україні.
 
 
 
 
 
 

Джерело: golapristan-mrada.gov.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий