» » Результати діагностики на гепатит С та ВІЛ-інфекцію у Голій Пристані дали невтішні результати

Результати діагностики на гепатит С та ВІЛ-інфекцію у Голій Пристані дали невтішні результати

Автор: Журналіст від 13-03-2018, 10:31
 
 
  Проблема епідемії ВІЛ/СНІДу залишається актуальною як в Україні, так і в цілому світі. За оновленими оцінками, на початок 2016 року у країні мешкало 220 тисяч людей з ВІЛ усіх вікових категорій. «Кількість хворих на ВІЛ в Україні є однією з найбільших у Східній Європі та Центральній Азії. За даними Центру, за період 1987–2016 в країні офіційно було зареєстровано 297,4 тис випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України, у тому числі 92,9 тис випадків захворювання на СНІД та 41,7 тис. випадків смерті від захворювань, зумовлених СНІДом. Станом на початок вже 2017 року під епідемічним наглядом перебувало майже 133 тисячі ВІЛ–інфікованих осіб, з них кожен третій мав діагноз СНІД, біля 80 тисяч отримували ретровірусну терапію.
 
  У структурі способів передачі ВІЛ продовжує зростати частка передачі статевим шляхом. На початок цього року він становив 61,6%. При ін’єкційному введенні наркотичних препаратів інфікується кожен п’ятий. Південні регіони України залишаються територіями з високим рівнем поширеності ВІЛ, західні області - з низьким рівнем. Епідемія ВІЛ залишається сконцентрованою в групах найбільш високого ризику інфікування ( серед мігрантів, звільнених з місць позбавлення волі, осіб без постійного місця проживання, споживачів ін’єкційних наркотиків, клієнтів " секс – бізнесу " ).
 
  Зважаючи на гостроту проблеми, на Голопристанщині Херсонський обласний благодійний фонд "Мангуст" уже декілька років поспіль впроваджує проект в рамках якого щомісячно працює Мобільна амбулаторія яка надає можливість доступу до швидкого обстеження на ВІЛ цільовій групі населення.
 
  Тож 06 березня 2018 року така робота була організована в нашому районі. Невтішні результати обстеження на гепатит С отримали чотири клієнти із 13 осіб, які пройшли експерес- тестування.
 
  Молоді люди не усвідомлюють, що ризикована поведінка може закінчитися так сумно та перевернути ціле життя. Усі хто долучилися до роботи Мобільної амбулаторії отримали консультаційні медико - соціальні послуги ( медпрацівник Олена Никоненко, соціальний працівник Світлана Михолат), позитивні до гепатиту С отримали перенаправлення до Голопристанського ЦПМСД. Також клієнти мали можливість отримати безоплатну правову допомогу завдяки роботі спеціаліста Ольги Боднар ( Голопристанський місцевий центр з надання БВПД) 
 
  Сьогодні, дуже важливо не відвертатися від цієї проблеми, а заявити про готовність боротися з нею своїми відповідальними вчинками, навчитися насолоджуватися життям без вживання наркотиків чи алкогольних напоїв, зберігати сімейні цінності, бути гарними батьками для своїх нащадків. Ніколи не пізно розпочати життя з чистого аркуша, або хоча б його не плямувати. Головне, що завжди є можливість отримати фахову консультацію з цього питання, достовірну інформацію та знання, щоб оминути пастку ВІЛ – інфікування.


  Соціальний працівник проекту Світлана Михолат
 
 
Джерело: gopri-rda.gov.ua

реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий