» » Вчора в Голій Пристані проводили експрес - тестування на гепатит С та ВІЛ: наслідки сумні

Вчора в Голій Пристані проводили експрес - тестування на гепатит С та ВІЛ: наслідки сумні

Автор: Журналіст від 7-06-2017, 15:09
 
В місті Гола Пристань відповідно з плановою діяльністю довгострокового проекту " Зниження рівня захворюваності ВІЛ/СНІД, гепатиту і туберкульозу, надання медичної , психологічної та соціальної підтримки СІН , ОСБ, ЧСЧ, безхатченкам, представникам ромської національності та клієнтам ЗПТ ” 06 червня працювала Мобільна амбулаторія ОБФ "Мангуст", яка проводила експрес - тестування на гепатит С та ВІЛ. Результати швидкого тесту сумні, серед 26 осіб виявлена 1 особа позитивна до ВІЛ та 8 осіб позитивними до гепатиту С, про це повідомляє президент БО Фонд громади міста Гола Пристань " Свята Ольга" Світлана Михолат на своїй сторінці в Фейсбук. 
 
 
"Сьогодні дня мене день видався напруженим, спонукав до роздумів. Скажу чому.
 
В місті Гола Пристань відповідно з плановою діяльністю довгострокового проекту " Зниження рівня захворюваності ВІЛ/СНІД, гепатиту і туберкульозу, надання медичної , психологічної та соціальної підтримки СІН , ОСБ, ЧСЧ, безхатченкам, представникам ромської національності та клієнтам ЗПТ ” 06 червня працювала Мобільна амбулаторія ОБФ " Мангуст ( медичний працівник та психолог Елена Никоненко). 


Традиційно розпочали роботу з клієнтами районного відділу з питань пробації ( заступник начальника Оксана Кравчук) за результатами якого було виявлено дві молоді особи позитивними до гепатиту С. Далі, як завжди, організували доступ до експрес - ткстування на гепатит С та ВІЛ для споживачів інєкційних наркотиків. 


( соціальний працівник Світлана Михолат та волонтер Ольга Охманюк ). Ось такі результати швидкого тесту серед 26 осіб: виявлена 1 особа позитивна до ВІЛ та 8 осіб позитивними до гепатиту С. КАТАСТРОФА!!!
 
З кожним і кожною проведені інідивідуальні консультації, мотиваційні бесіди. Медична сестра КІЗ кабінету консультативної поліклінніки Людмила Васильєва інформувала про можливості подальшого лікування та свідомого ставлення до свого здоров'я. Щомісячно нами проводяться такі тестування і на жаль, спрстерігається збільшення інфікованих осіб. Що далі??? Ось яке питання найбільше мене турбує..
 
Для підтвердження гепатиту С - подальший аналіз платний і більшість цих клієнтів не будє звертатися за медичною допомогою, адже, навіть, забезпеченим людям таке лікування не по силі..
 
Хвилює також те, що усі інфіковані - це молодь від 23 років, квітучий репродуктивний вік, для багатьох він уже став руйнівним.
 
Сьогодні також обговорювали важливість запровадження в районі замісної терапії для СІН, яка б змогла частково зменшити ризик інфікування, Жодні заходи з питань попередження ВІЛ - інфекції/СНІДу в районі не фінансуються.
 
Все це сумно, все це тривожно, все це рано, чи пізно приведе до страшної катастрофи,епідемічного характеру ( за прогнозами кожен третій українець через 5 років може стати потенційним ВІЛ - інфікованим). ТО може уже пора подумати кожному про власну поведінку,про власне життя, зробити вибір на користь ЗДОРОВ'Я. Серед учасників заходу поширені інформаційні буклети та інші профілактичні тематичні матеріали."- Світлана Михолат.
 

реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий