» » У Голій Пристані в дитячому садочку масове захворювання дітей сальмонельозом: епідемія може дістатися до Херсона

У Голій Пристані в дитячому садочку масове захворювання дітей сальмонельозом: епідемія може дістатися до Херсона

Автор: Журналіст від 31-05-2017, 13:01
 
 
  У місті Гола Пристань Херсонської області вибухнула справжня епідемія сальмонельозу. Все почалося з шпиталізації двох малюків, котрі відвідували дошкільний навчальний заклад № 3 «Берегиня». У них підозрювали звичайний кишковий розлад, але виявили саме сальмонельоз. А далі ситуація стала погіршуватися просто на очах: до обласної інфекційної лікарні хворі з Голої Пристані стали надходити щодня, причому вже далеко не тільки з одного дошкільного закладу.
 
  - У стаціонарі вже перебуває 26 хворих із сальмонельозом - як дітей віком від трьох до шести років, так і дорослих. Стан у них тяжкий або середньої важкості, але один 4-річний хлопчик навіть потрапив до реанімації, і наші фахівці заледве його врятували, - каже головний лікар обласної інфекційної лікарні Херсона Володимир Мітковський. - Окрім малюків з дитсадка № 3, маємо хвору на сальмонельоз матір малюка, чотирьох працівників дитсадку № 3, а також дітей, котрі відвідували міську школу-гімназію, дитсадок № 2. Ці факти вказують на те, що люди почали дедалі частіше інфікуватися через побутові контакти із носіями сальмонели, котрі вчасно не звернулися по допомогу лікарів.  
 
  Факт спалаху сальмонельозу в Голій Пристані вже офіційно підтвердили у Головному управлінні Держпродспождивслужби Херсонщини. Але небезпека ще й у тому, що епідемія сальмонельозу може в будь-який момент дістатися й обласного центру. Адже приватні господарства Голої Пристані та Голопристанського району є традиційними постачальниками городини, садовини, м'ясних та молочних продуктів на херсонські ринки -- як легальні, так і стихійні, де санітарний контроль відсутній у принципі. Неважко здогадатися, що буде у випадку потрапляння туди заражених харчів. А ситуація ж і без того тривожна: кількість захворювань на ротовірусні та ентеровірусні кишкові інфекції у Херсоні з початком літньої спеки різко збільшилися.
 
  За попередніми результатами лабораторних досліджень, збудник сальмонельозу виявлено у комірника та кухаря закладу. Дитячий заклад закрито Голопристанською міською радою з 28 травня 2017 року. Також у міській раді створено розпорядження від 29.05.2017 р за № 135-од "Про поліпшення організації харчування дітей та невідкладні заходи щодо ліквідації та упередження спалахів гострих кишкових інфекцій і харчових отруєнь в навчальних закладах".
 
  Фахівцями Держпродспоживслужби зі свого боку епідеміологічне розслідування продовжується. Ситуація перебуває на контролі Держпродспоживслужби в Херсонській області. 

 
Джерело: www.golos.com.ua
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий
Цитата
  • ЙбТМ

  • 31 травня 2017 17:58
  • Группа: Гости
  • ICQ: {icq}
  • Регистрация: --
  • Статус:
  • Комментариев: 0
  • Публикаций: 0
^
Зробіть капчу менш складну - будуть коментарі!!!  angry