» » Гола Пристань розширює горизонти співпраці

Гола Пристань розширює горизонти співпраці

Автор: Журналіст від 18-04-2017, 13:11
 
 
  Як впровадити норвезький досвід із децентралізації в Україні – обговорювали на початковій конференції робочих груп з підвищення ефективності діяльності у сферах економіки та фінансів. Вона відбулася 3-4 квітня у Києві в рамках проекту "Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні", що реалізує Норвезька асоціація місцевих і регіональних влад та Норвезький інститут міських і регіональних досліджень за фінансової підтримки МЗС Норвегії. Учасниками конференції стали понад 130 представників органів місцевого самоврядування із 44 українських громад. Активну участь у роботі засідання взяла і делегація із Голої Пристані: міський голова Олександр Бабич, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Галина Богданова, начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інвестицій виконавчого комітету міської ради Олександр Леміх та директор комунального підприємства "Гопри-Водоканал" Андрій Бездворний.

  Відкрив захід Виконавчий директор Асоціації міст України Мирослав Пітцик, який зазначив, що норвезький досвід цікавий для України, оскільки ми одночасно почали реформу місцевого самоврядування. У Норвегії поки що триває процес добровільного об’єднання територіальних громад, при чому його основна мета не зекономити, а створити такі структури, які б могли економічно подбати про розвиток держави. Мирослав Пітцик подякував норвезьким колегам, які не тільки поділилися методологією проекту, але й надали йому фінансову підтримку.

  Привітав учасників конференції Посол Норвегії в Україні Уле Т. Хорпестад, досвідом Норвегії в підвищенні ефективності роботи органів місцевого самоврядування поділились менеджер проекту в КС Крістіан Ларсен та менеджер проекту в НІБР Одне Осланд.

  Основна мета проекту "Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні", як зазначили організатори – зміцнення місцевого самоврядування в Україні шляхом підвищення якості надання послуг соціального сектору (освіта, охорона здоров’я, соціальний захист населення) та створення умов для забезпечення соціальної рівності та впровадження європейських стандартів.
 
  Директор Центру розвитку та впровадження проектів Асоціації міст України Олена Томнюк, яка була модератором першого засідання, закликала учасників до активності у пошуку власних рішень, і наголосила, що роль проекту полягає у організації процесу та мотивуванні учасників порівнювати свою ефективність і якість з іншими. Однак, це не змагання і головне – навчатися один в одного.

  Після загальної презентації учасники були поділені на фокус-групи з метою кращого сприймання інформації та надання можливості обміну досвідом. Голу Пристань включено до групи із 13 міст, яка вивчала підвищення ефективності у сфері економіки. Під час засідання учасники презентували надбання свого міста у розвитку економіки, визначали слабкі і сильні сторони кожної громади, кращі практики.
 
  Олександр Володимирович розповів про впровадження енергоефективних заходів за рахунок коштів міського бюджету на об'єктах нашого міста, поділився досвідом у отриманні та освоєнні грантових коштів і запевнив учасників проекту в тому, що енергозбереження є однією з найважливіших складових розвитку Голої Пристані.

  Групою визначено основні напрямки забезпечення зростання ефективності у сфері економіки: інвестиції, енергозбереження, малий та середній бізнес і розвиток комунальних підприємств. Крім того, визначено загальні критерії, базовий рівень, кількісні та якісні показники, комплекс заходів, проведених у окремо взятих галузях, витрати на однакову одиницю виміру, за якими учасники зібрання дали оцінку та розкрили можливості економіки кожного міста для подальшого обміну досвідом.

  Також наприкінці першого дня роботи конференції очільник Голої Пристані підписав Меморандум, у якому зазначається:
"Ми, уповноважені представники пілотних міст проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні» … оголошуємо про готовність долучитися до роботи в групі підвищення ефективності діяльності органів місцевого самоврядування у сфері економіки, делегувавши відповідальних працівників органів місцевого самоврядування для активної роботи, а також підтримувати учасників груп у їх прагненні до впровадження в наших містах новаційних та ефективних технологій управління життєдіяльністю міста".

  Тож, міська рада продовжує розширювати горизонти співпраці для подальшого розвитку Голої Пристані і покращення життєдіяльності її мешканців.
 
 
 
 
 
 
Джерело: pivden.info
реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий