» » Голопристанські школярі власноруч провели енергоаудит у своїй школі

Голопристанські школярі власноруч провели енергоаудит у своїй школі

Автор: Журналіст від 6-02-2017, 14:11

Голопристанські школярі власноруч провели енергоаудит у своїй школі

 
 І знову Голопристанська ЗОШ №1 гостинно відкриває свої двері. Реалізація проекту «Впровадження економічно доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань», що частково фінансується Європейським Союзом, триває майже 2 роки та вже підійшла до реалізації «твердих» заходів. Дізнатися про хід реалізації проекту зібралось більше дев’яноста чоловік, серед яких учні, батьки та вчителі шкіл Голої Пристані.
 

Голопристанські школярі власноруч провели енергоаудит у своїй школі

 
 Федір Барулін, голова правління ХОГО «Регіональна рада підприємців», розповів присутнім як просуваються справи. На сьогоднішній день уже готова проектно-кошторисна документація на термомодернізацію школи №1 та реконструкцію котельні №7, пройдені державні експертизи та готується тендерна документація і вже навесні розпочнуться роботи.
 

Голопристанські школярі власноруч провели енергоаудит у своїй школі

 
Для того, щоб учні краще зрозуміли підґрунтя для проведення конкретних заходів з енергоефективності та самостійно спробували визначити найпроблемніші місця у Голопристанській ЗОШ №1, вони провели шкільний енергоаудит, результати якого презентували всім присутнім 31.01. В ході проведення обстежень у кожному кабінеті вони заміряли п’ять параметрів: температуру повітря, температура поверхонь (зовнішніх стін), освітленість, вологість повітря та рівень СО2 в приміщеннях. Учні виявили, що ні одним з показників навіть половина приміщень не дотягують до нормативних значень. Термомодернізація будівлі школи в рамках проекту «Впровадження економічно доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань» допоможе зробити набагато комфортнішими умови перебування в школі, які будуть відповідати не лише українським, а й європейським нормативам.
 

Голопристанські школярі власноруч провели енергоаудит у своїй школі

 
Ще влітку ХОГО «Регіональна рада підприємців» спільно з Голопристанською міською радою проводили творчий конкурс «Енергоефективна Гола Пристань», який складався з декількох лотів. Першим був конкурс малюнків на тему «Енергоефективність в моєму житті». Малюнки юних художників Голої Пристані увійшли до складу календаря «Енергозбереження очима дітей», випущеного в рамках проекту .
 

Голопристанські школярі власноруч провели енергоаудит у своїй школі

 

Ще одним з лотів був конкурс на кращий дизайн фасаду будівлі Голопристанської ЗОШ №1. 30 січня в Голопристанській ЗОШ №1 провели шкільне голосування аби визначити якою саме учні хочуть бачити свою школу. Перемогу отримала Давидова Олена, мати одного з учнів.

Усі переможці конкурсів були нагороджені призами.

 

Також в школі №1 ХОГО «Регіональна рада підприємців» провела семінари для дітей з питань роздільного збору твердих побутових відходів, щоб підвищити мотивацію залучення дітей до процесу сортування шляхом інформування про економічну, екологічну та естетичну вигоду, яку вони отримають розділяючи сміття. Під час семінарів школярі знайомились з ресурсоцінними компонентами сміття – папір, скло, метал, полімери, правилами їх сортування та подальшою переробкою. Навчальна програма мала вигляд інтерактивної лекції з відеоматеріалами, агітаційними посібниками, та яскравими еко-боксами для сортування.

 

Мене особливо захоплює ставлення дітей до питання енергоефективності, їх бачення екологічних проблем сьогодення та те, як вони прагнуть їх вирішити. Діти – це майбутнє нашої країни, вони ще не зіпсовані політикою та вічними перегонами, вони щирі, дбайливі та прагнуть жити у квітучій і екологічно чистій країні. Подекуди вони навіть краще за дорослих знають, як необхідно поводитися з ресурсами, що дає наша планета.

 

 

Довідкова інформація:

Проект «Впровадження економічно доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань» реалізується ХОГО «Регіональна рада підприємців» і Голопристанською міською радою в рамках Програми Східного партнерства ЄС «Угода мерів - Демонстраційні проекти Угоди мерів» (CoMDeP). Проектом передбачено термомодернізацію та впровадження енергоефективних заходів в Голопристанській ЗОШ №1 та дитячому садку №1 «Олімпієць» із заміщенням природного газу біопаливом на котельні, що опалює ці заклади. Для якісної оцінки результатів проекту заплановано удосконалення структури енергоменеджменту у відповідності з міжнародним стандартом ISO 50001.

 

Очікувані результати проекту:

- скорочення викидів СО2 системи центрального теплопостачання до 96%;

- скорочення енергоспоживання у Голопристанській ЗОШ №1 та дитячому садку №1 «Олімпієць» на 50%.

 

 

Автор: Ірина Баруліна

ХОГО "Регіональна рада підприємців"


реклама партнерів


Комментарии:

Оставить комментарий